integrale to miejsce stworzone z myślą o dziecięcych marzeniach. O niczym nieskrępowanej przestrzeni, możliwościach doświadczania i tworzenia , bez nakazów i zakazów. To miejsce, które przywołuje uśmiech.

Jesteśmy pasjonatami, praca z dziećmi i ich rodzinami jest dla nas przyjemnym wyzwaniem. Chcemy aby na każdym etapie, od momentu przekroczenia naszych progów, wszyscy – dorośli i trochę młodsi czuli, że są we właściwym miejscu. Dokładamy wszelkich starań by sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom. Naszą główną zaletą jest wielopłaszczyznowa współpraca, wierzymy, że na prawidłowe efekty terapii wpływa wiele czynników, dlatego każdy klient dostaje od nas możliwość czerpania z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów różnych dziedzin: psychologów, logopedy, terapeuty integracji sensorycznej, dogoterapeuty.

Rozumiemy, że człowiek jest istotą złożoną, dlatego nasze działania też są wielowymiarowe. Zazwyczaj, kiedy to możliwe, pracujemy w ujęciu systemowym. Zależy nam na bliskiej współpracy z rodzicami / opiekunami, zadajemy prace domowe, tworzymy indywidualne programy terapeutyczne do stosowania w warunkach domowych, sądzimy, że wówczas każda terapia przynosi najlepsze rezultaty.

Zdajemy sobie sprawę, że w życiu , jak to w życiu, raz jest lepiej a raz gorzej. Rozumiemy frustracje dorosłych, stres rodzicielski, niespełnione oczekiwania. Wierzymy jednak, że każdy może zrozumieć siebie i dziecko a także emocje jakie towarzyszą na co dzień. Wykwalifikowani trenerzy prowadzą pod naszym dachem warsztaty tematyczne (np. „Jak budować poczucie wartości u dziecka”, „Kara i nagroda”, „Jaki okiełznać złość?”) , szkolenia i grupy wsparcia.

Stale współpracujemy z placówkami oświatowymi i pomocowymi. Przekazujemy wiedzę, uczymy jak rozpoznawać problemy i im zapobiegać. Cieszymy się gdy słyszymy o sukcesach naszych podopiecznych. W pracy kierujemy się niepisaną zasadą: nie mów, że się nie da, zastanów się co masz zrobić, żeby się udało.